Po čtyřech letech a pomlce způsobené epidemiologickou situací se v Lysé nad Labem opět sejdou chovatelé a příznivci holštýnského skotu, aby porovnali svoji šlechtitelskou práci a utkali se o titul Národní šampionka holštýnského skotu pro rok 2022. Holštýnský šampionát se uskuteční v pátek 7. října na Výstavišti Lysá nad Labem od 10 hodin při konání souběžných výstav Náš chov a Podzimní zemědělec.

Národní holštýnský šampionát 

Na výstavišti se sejdou špičkové plemenice a telata 25 předních chovatelů, kteří zaměřují svoji šlechtitelskou práci mj. i výstavním směrem. Přehlídka dojeného plemene bude čítat cca 60 krav, 14 jalovic a 12 telat. Mezi představenými najdeme také dvojici stotisícových plemenic, které za svůj život nadojily více než 100 tisíc litrů mléka. Pochází ze Zemědělské společnosti Ostřetín a.s. a ZDV Novoveselsko.

Během šampionátu se v předvadišti utkají nejlepší jalovice, prvotelky, krávy na druhé laktaci a plemenice na 3. a vyšších laktacích, a to v několika kolech. Z nich vyvstanou nejlepší plemenice pro každou kategorii, které budou ve finále celého šampionátu bojovat o titul Šampionka holštýnského skotu pro rok 2022. Hodnocení holštýnského šampionátu se ujme německá rozhodčí Andrea Uhrig, která rozhodovala výstavy v Německu včetně národního i mezinárodního šampionátu a má se soudcováním mnoho zkušeností.

O rozhodčí: https://www.holstein.cz/cz/clanky/vystavy-a-seminare/333-predstavujeme-rozhodci-narodniho-holstynskeho-sampionatu

 

Doprovodný program

Národnímu holštýnskému šampionátu bude předcházet čtvrteční doprovodný program, během něhož se v předvadišti představí ti nejmenší – děti s telaty, ale také junioři v soutěži ve vodění jalovic, a to ve dvou věkových kategoriích – do 15 let a členové Junior teamu holštýnského skotu ve věku do 20 let. Předcházet mu bude ukázka a beseda s mladými juniorkami na téma Výstavnictví.

Doprovodného programu pro školy i laickou veřejnost se ujme i Zemědělský svaz, který mezi jednotlivými koly juniorské soutěže rozpoutá diskusi s chovateli na populární témata: O mléce, Pohoda zvířat a Hnůj – poklad ze stáje. Zasoutěžit si mj. i v dojení na trenažeru krávy v životní velikosti si mohou návštěvníci na stánku Zemědělství žije, který naleznou na ploše vystavovatelů, mezi nimiž nebudou chybět plemenářské ani výživářské a další firmy, které mají chovatelům co nabídnout.

Mediálním partnerem akce je Profi Press, s.r.o. Záštitu nad celou akcí převzal ministr zemědělství.

Doprovodný program - podrobnosti: https://www.holstein.cz/cz/clanky/vystavy-a-seminare/334-doprovodny-program-narodniho-holstynskeho-sampionatu-v-lyse-nad-labem

 

Snímek_obrazovky_2022-08-31_172531.jpg

Aktualizováno

Kalendář

červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
   Černostrakaté            Novinky

 2018 1

         Ke stažení zde