Evolution, Masterrind a Vikinggenetics oznámily svůj záměr vytvořit přední chovatelské družstvo pro skot. Výsledkem této fúze bude největší chovatelská společnost v Evropě – Arcowin – s více než 53 000 členy.

Nové družstvo bude pracovat na zajištění co nejužšího a nejvyššího možného genetického pokroku různých plemen, a to pro co největší prospěch členů a celosvětových zákazníků v odvětví produkce mléka a hovězího masa.

V prosinci 2020 se tyto tři společnosti dohodly, že prošetří další možnou spolupráci. Na základě analýzy synergií představenstvo družstev oznámily svůj záměr sloučit činnosti související s výzkumem a vývojem, chovem, výrobou, mezinárodním prodejem a mezinárodním marketingem. Fúze je podmíněna obdržením zákonného schválení a očekává se, že nabude účinku v lednu 2022.

„Uvědomili jsme si, že tyto tři společnosti získají další synergie a budou mít stejnou strukturi družstva, vlastněné zemědělci a bude pro ně pracovat. Společně budou sloužit 53 000 chovatelům – producentům mléka a hovězího masa, kterým zajistíme nejlepší genetický pokrok,“ říká Vincent Rétif, předseda představenstva společnosti Arcowin.

Evolution, Masterrind a Vikinggenetics jsou přední družstva v chovu skotu se silnými základnami v Dánsku, Finsku, Francii, Německu a Švédsku. Všechna tři družstva jsou průkopníky pokroku, udržitelnosti a ziskovosti mlékárenského a masného (hovězího) průmyslu, a to nejen na svých domácích trzích, ale i po celém světě. Členské společnosti Evolution, Faba, Masterrind, Växa a Vikingdanmark budou i nadále obsluhovat členy v pěti zemích.

„Vzhledem k tomu, že společnost Arcowin zajišťuje úplnou výměnu genetických informací všech plemen a zemí, jsme schopni identifikovat nejlepší zvířata v Evropě, a tím maximalizujeme genetický zisk ve všech šlechtitelských programech. To zemědělcům otevírá velkou možnost získat přístup k nadřazené genetice a těžit z těch nejleších trendů v Evropě,“ říká dr. Josef Pott, generální ředitel Arcowin.

Arcowin posílí globální distribuci přidružených společností v 10 zemích na 65 zemí. „Spojením našich globálních marketingových a prodejních aktivit rozšíříme se budeme moci více zaměřit na jednotlivé trhy ve prospěch producentů mléka a hovězího masa po celém světě,“ říká dr. Josef Pott, generální ředitel Arcowin.

 

O třech zakládajících partnerech

Evolution je významný hráč francouzské a evropské genetiky skotu, funguje i na strategických světových trzích, je také přední světovou inseminační službou s více než 12 000 inseminacemi denně.

Spolupracují s 26 000 francouzskými chovateli. Evolution kombinuje vývoj a distribuci vynikající genetiky s globální podporou reprodukce a obnovy stáda.

Hlavním cílem Evolution je vést a podporovat zemědělce, aby společně přispívali k nutričním a environmentálním výzvám na celosvětové úrovni a zajistili další existenci společnosti a chovů hospodářských zvířat pro budoucí generace.

Masterrind je jednou z předních organizací chovu skotu v Evropě. Znalosti a praktické zkušenosti získané v průběhu generací za více než 100 let poskytují jak genetické produkty, tak vhodné a inovativní služby pro úspěšné chovatele dojnic a masného skotu. Základem spolupráce se členy a zákazníky je spravedlivé a profesionální partnerství. Více než 8500 členů v různých německých regionech má přibližně 600 000 registrovaných dojnic a 12 000 masných krav. Členové Masterrindu chovají zdaleka největší populaci registrovaných holštýnských krav v Německu.

Vhodná řešení pro zemědělce završují různé služby s využitím 600 zaměstnanců v několika oblastech podnikání. Provádí se více než 1,6 milionu inseminací ročně pro zemědělce na domácích trzích, ale Masterrind také spolupracuje se zákazníky a zemědělci ve více než 50 zemích po celém světě.

VikingGenetics pomáhá nakrmit rostoucí světovou populaci a udržovat přírodní zdroje země chovem zdravých, efektivních a bezproblémových krav. Společnost poskytuje genetické produkty skotu a řešení pro progresivní producenty mléka a hovězího masa po celém světě. Členem družstva je 19 000 producentů mléka a hovězího masa v Dánsku, Švédsku a Finsku. Družstvo má postavení lídra domácího trhu v severských zemích a je silným hráčem po celém světě. Společnost zaměstnává 155 lidí.

Podle tiskové zprávy z 16. dubna 2021

Zdroj Náš chov

https://www.naschov.cz/tri-velka-chovatelska-druzstva-v-evrope-se-chteji-sloucit/

Aktualizováno

Kalendář

duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
   Černostrakaté            Novinky

 2018 1

         Ke stažení zde