První reálné využití rubriky "Nabídka zvířat" 

Uvažujete o koupi býka do přirozené plemenitby? Podívejte se na níže nabízeného REDa:

Číst celé

Na prohlížeči býků eskot.cz je publikován nový robotický index býků, který je spočítán z jednotlivých RPH vybraných znaků, které nejlépe vyjadřují vhodnost býka k robotickému dojení.

Číst celé

FIERAGRICOLA tentokrát i s českou účastí.

Ve dnech 29.1. - 1.2. 2020 proběhne v italské Veroně zemědělská výstava FIERAGRICOLA.  Pátek 31.1. bude vyhrazen holštýnskému plemeni, kde se v rámci Open Holstein Show představí i trojice českých krav z 1. zemědělské a.s. Chorušice. 

Číst celé

Jak by měla vláda ČR řešit v následujících letech české zemědělství - náhled Agrární komory České republiky 

Číst celé

Společnos Schaumann si Vás dovoluje pozvat na jarní cyklus seminářů nejen o výživě skotu. 

Číst celé

Vážení chovatelé

v září (2. - 6. 9. 2020) letošního roku proběhne v belgickém Battice jubilejní dvacátý ročník fitérské školy pro mladé chovatele. Svaz bude stejně, jako v předchozích letech organizovat účast českého týmu. Tímto bychom chtěli nabídnout možnost účasti mladým chovatelům, kteří budou mít zájem. 

Číst celé

Začátek roku bohužel přinesl smutnou událost v Krásné Hoře. Místo, aby se skvělá petrovická kráva KRA-HO KELLY RED EX 90 během započaté deváté laktace propracovala přes očekávanou celoživotní užitkovost 125 000 kg mléka, podlehla 2. ledna těžkému koli zánětu. 

Číst celé

Tým odborníků z Výzkumného ústavu živočišné výroby sestavil pro chovatele souhrnnou zprávu o vývoji plemenných hodnot pro klinickou mastitidu a nemoci paznehtů za rok 2019.

Číst celé

Rádi bychom Vás pozvali k účasti na celostátní soutěži "Mléčná farma roku".
Kritéria hodnocení jsou vzata z KU a hodnotí zdraví mléčné žlázy, produkční a reprodukční ukazatele. Jde tedy o to, že se mohou účastnit farmy nejen s vysokým nádojem.

Číst celé

Zde Vám přinášíme soubor dostupných prezentací z chovatelského setkání na Seči, které proběhlo v příjemné atmosféře hotelu Jezerka v úterý 3.12.2019, za bohaté účasti chovatelů z celé ČR. Všem zůčastněným dělujeme a budeme se těšit na další setkání.

Číst celéKalendář

leden 2020
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Černostrakaté

Novinky

 

 

 

Krávy versus životní prostředí

Sledujte informační kanál Dr. Franka Mitloehnera odborníka na kvalitu ovzduší a profesora z fakulty živočišné výroby na University of California, Davis. 

YouTube kanál Dairy Cares                    dairy cares

Video Auta versus krávy je zajímavým příkladem

Nové video s českými titulky: Snižování metanu z živočišné výrovy

(české titulky ve videu, pod zubatým kolečkem vpravo dole)